#mojehobby

Twój ogród Cię potrzebuje!

Drewniany fotel w ogrodzie – komfort w prostym wydaniu

Podczas poszukiwania idealnych mebli ogrodowych, przede wszystkim zwróć uwagę na komfort siedzenia. Dobrym wyborem będzie wygodny drewniany fotel do ogrodu, który znakomicie dopełni zieleń otoczenia, a dzięki odpowiedniej impregnacji, posłuży ci przez wiele lat. Możesz zrobić go sam lub odpowiednio zabezpieczyć gotowy mebel, który kupiłeś np. w markecie.


Pomyśl: drewno to #mojehobby. Zrobienie i odpowiednie pomalowanie fotela nie jest trudne a zapewnisz sobie wymarzony #czasrelaksu w oryginalnym, własnoręcznie wykonanym fotelu.

Meble z drewna to klasyka. Materiał ten jest na tyle uniwersalny, że bez problemów dopasujesz go do większości aranżacji przydomowego otoczenia. Drewniany fotel ogrodowy będzie wręcz idealnie współgrał z naturalną zielenią roślin.

Drewniane meble są solidne oraz wytrzymałe. Sprawdzą się postawione i na ziemi, i na utwardzonym podłożu (łatwo się nie przewrócą). W sprzedaży znajdziesz fotele wykonane z rodzimego drewna (m.in. sosna, buk czy dąb), jak i z gatunków egzotycznych.

Fotele drewniane – ogrodowe siedziska na lata

Drewniane meble do ogrodu mają jeszcze jedną zaletę – dobrze zaimpregnowane, posłużą ci przez długie lata. Odpowiednie zabezpieczenie powierzchni i jej regularna konserwacja to konieczność. Dlaczego? Zmienne warunki atmosferyczne, na które narażony jest fotel ogrodowy, niszczą drewno. Jak odpowiednio zabezpieczyć mebel?

W celu ochrony fotela, w pierwszej kolejności sięgnij po VIDARON Impregnat Ochronny Do Drewna Gruntujący. Preparat ten gruntuje, wzmacnia i chroni drewno oraz je impregnuje. Produkt głęboko wnika w materiał i tworzy ochronę biologiczną przed sinizną, grzybami i owadami. Jest polecany jako warstwa gruntująca pod impregnaty i emalie.

Na grunt połóż VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Ogrodowy, który długotrwale zabezpiecza, chroni, a także dekoruje drewno (do wyboru masz 12 różnych kolorów). Jedną z zalet produktu jest czas schnięcia – powierzchnia staje się sucha w zaledwie godzinę. Preparat ten polecany jest do ochronno-dekoracyjnego wykończenia drewnianych powierzchni, szczególnie tych stosowanych w ogrodzie.

Ważna uwaga: jeśli impregnatem chcesz zabezpieczyć drewniany fotel do ogrodu, wykonany z gatunków egzotycznych (które z reguły nie potrzebują impregnacji), przed pierwszym pociągnięciem pędzla skonsultuj się z producentem.

Komfortowy fotel do ogrodu – w czym wybierać?

Jeśli zdecydujesz się na drewniany fotel ogrodowy, na rynku znajdziesz szeroki wybór komfortowych mebli, które posłużą do relaksu wśród zieleni. Sam zdecyduj, czy wolisz proste krzesło, fotel z możliwością wyprostowania nóg lub wyłącznie mebel z wygodnymi podłokietnikami. A co jeśli interesuje cię coś innego, niż klasyczne fotele drewniane? Ogrodowe meble nie muszą się ograniczać wyłącznie do tych o tradycyjnym kształcie.

Fotel z palet jest zdecydowanie jedną z najtańszych opcji wyposażenia ogrodowego. Zaplanuj go w swoim zieleńcu, a dodatkowo zyskasz okazję do pomajsterkowania. W sieci co prawda znajdziesz oferty sprzedaży takich siedzisk, ale najlepiej wykonać je samodzielnie. To naprawdę łatwe, a taki indywidualnie zaprojektowany i własnoręcznie zrobiony fotel z palet będzie nie tylko wygodnym, ale także ciekawym dodatkiem w ogrodowej przestrzeni. Do wyboru, do koloru – eksperymentuj z barwami, fakturą, a nawet kształtem.

Pamietaj: wygodny fotel we własnym ogrodzie to bezcenny #czasrelaksu.

Nie zapomnij zamówić

VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy

VIDARON Impregnat Ochronny Do Drewna Gruntujący

Pędzel prosty 50 mm

Pamiętaj,

Twój ogród Cię potrzebuje!

Więcej porad i inspiracji znajdziesz na stronie www.vidaron.pl i w social mediach

#czasrelaksu

Copyright © 2020 VIDARON

Teflon™ jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Chemours używanym przez FFiL Śnieżka SA na podstawie licencji.

Gwarant: FFiL Śnieżka SA, 00-854 Warszawa, Al. Jana Pawła II 23. Czas trwania i terytorialny zasięg ochrony gwarancyjnej: 6 lat od daty zakupu, terytorium Polski. W razie stwierdzenia braku skutecznej ochrony drewna Kupujący jest uprawniony do zwrotu ceny zapłaconej za zakupiony Produkt. Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej. Warunki gwarancji dostępne na www.vidaron.pl