LATO

W OGRODZIE

Drugie życie drewna w ogrodzie

Nieużywane biurko, deski z rozebranej boazerii, płyta ze sklejki. Zamiast wyrzucać zastanówmy się, w jaki sposób możemy nadać im drugie życie. My proponujemy, aby wykorzystać je do stworzenia oryginalnych i funkcjonalnych dekoracji ogrodowych. Lato do doskonały czas na spędzenie w nim wakacji czy urlopu.

Stół ogrodowy

Wystawne przyjęcie ogrodowe czy może rodzinny grill? Jedno jest pewne! Będzie nam potrzebny duży i wygodny stół. Najlepiej, aby zbudowany był z lekkich i mobilnych elementów, które po imprezie będziemy mogli schować do garażu lub domku z narzędziami. Taki stół bez większych problemów skonstruujemy z drewnianych kozłów i blatu ze sklejki. Powinniśmy jednak odpowiednio przygotować go do swojej zewnętrznej funkcji, aby w znakomitym stanie służył nam przez kilka lat. Tuż przed rozpoczęciem sezonu grillowego należy go odpowiednio zaimpregnować, np. Impregnatem Ochronno-Dekoracyjnym Powłokotwórczym VIDARON, który zabezpieczy drewno przed działaniem wody, słońca, grzybów pleśniowych i glonów. Przy okazji nada drewnu kolor, np. modny obecnie odcień egzotycznego drewna palisandru.

Wertykalny ogród

To super praktyczny trend ogrodniczy. Szczególnie uznanie zdobywa wśród właścicieli niewielkich ogrodów miejskich lub mieszkań z balkonami i loggiami. Jest to świetny sposób na efektowną, dekorację, a także oszczędzenie miejsca w naszym zielonym zakątku. Wcale nie trzeba od początku budować skomplikowanej konstrukcji, aby stać się posiadaczem pionowego ogródka. W tym celu wykorzystać możemy już istniejący drewniany płot lub osłonowe panele, które wcześniej należy odnowić i zaimpregnować. Deski malujemy Ogrodowym Impregnatem Ochronno-Dekoracyjnym VIDARON. Następnie, za pomocą wieszaków mocujemy niewielkie doniczki z pnącymi gatunkami roślin. Najlepiej postawić na różnorodność: gatunkową i kolorystyczną, dzięki czemu nasz wertykalny ogródek nabierze szczególnych walorów dekoracyjnych w środku lata.

Wieszak

Starym i nieużywanym drewnianym deskom możemy również nadać drugie życie i wykonać z nich wieszak na narzędzia. Aby nadać im oryginalności, warto wykorzystać starą japońską metodę barwienia i impregnacji drewna: Shou Sugi Ban. Deskę opalamy, szczotkujemy, a następnie chłodzimy wodą. W kolejnym etapie wykańczamy ją Olejem do Drewna VIDARON, dzięki czemu drewno nabierze szlachetnego wyglądu. Deski przygotowane w ten sposób charakteryzują się czarnymi przebarwieniami, które niezwykle efektownie kontrastują się z naturalnym kolorem drewna. Dodatkowo z szablonu można wyciąć dowolny napis i pomalować go czarnym sprayem.

Kącik ogrodnika

W przesadzaniu i sadzeniu roślin do doniczek przydaje się niewielki „blat roboczy”, dzięki któremu sprawnie zorganizujemy sobie przestrzeń do pracy i zachowamy wygodną postawę podczas prac. W tym celu możemy wykorzystać nieużywane biurko lub stolik, zwłaszcza jeśli dodatkowo ma szufladę, która przyda nam się na torebki z nasionami czy niewielkie narzędzia. Ważne jest jednak, aby mebel wykonany był z drewna. Po pierwsze, stolik z laminatu nie będzie dobrze prezentować się w naturalnym otoczeniu kwiatów i roślin. Po drugie, naturalne drewno ma dłuższą żywotność, gdy narażone jest na działanie czynników atmosferycznych. Oczywiście pod warunkiem, że je odpowiednio zaimpregnujemy. Powierzchnie już uprzednio malowane możemy zabezpieczyć Ogrodowym Impregnatem do Drewna VIDARON, który jest idealny do przeprowadzenia szybkich renowacji. Produkt ten penetruje i głęboko wzmacnia drewno, a dzięki woskowi chroni je przed niszczącym działaniem wody.

Ciesz się latem w ogrodzie!

Nie zapomnij zamówić

VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy

VIDARON Impregnat Ochronny Do Drewna Gruntujący

Pędzel prosty 50 mm

Pamiętaj,

Twój ogród Cię potrzebuje!

Więcej porad i inspiracji znajdziesz na stronie www.vidaron.pl i w social mediach

#czasrelaksu

Copyright © 2020 VIDARON

Teflon™ jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Chemours używanym przez FFiL Śnieżka SA na podstawie licencji.

Gwarant: FFiL Śnieżka SA, 00-854 Warszawa, Al. Jana Pawła II 23. Czas trwania i terytorialny zasięg ochrony gwarancyjnej: 6 lat od daty zakupu, terytorium Polski. W razie stwierdzenia braku skutecznej ochrony drewna Kupujący jest uprawniony do zwrotu ceny zapłaconej za zakupiony Produkt. Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej. Warunki gwarancji dostępne na www.vidaron.pl