#mojehobby

Twój ogród Cię potrzebuje!

Konserwacja drewnianych ozdób ogrodowych – praktyczne porady

Najczęściej stosowane elementy aranżacji ogrodu to wyroby z drewna. Ozdoby ogrodowe tego rodzaju świetnie wpasowują się w każdy styl i harmonijnie współgrają z otoczeniem natury. Sprawdź, czym zabezpieczyć drewniane ozdoby ogrodowe, by nie uległy degradacji na skutek kaprysów pogody a jednocześnie cieszyły oko i zapewniły Ci upragniony beztroski #czasrelaksu.

Drewniane ozdoby ogrodowe – zanim przystąpisz do konserwacji

Samodzielne malowanie drewnianych ozdób ogrodowych to dobry pomysł nawet wtedy, gdy są nowe. Choć producent z pewnością zadbał o podstawowe zabezpieczenie powierzchni przed nałożeniem farby do drewnianych ozdób ogrodowych, to wykonana przez ciebie własnoręczna konserwacja zwiększy poziom ochrony.

Czym pomalować drewniane ozdoby ogrodowe? Wybór preparatu zależy przede wszystkim od twoich oczekiwań. Aby skutecznie zabezpieczyć drewniane ozdoby do ogrodu, należy zapewnić im odporność na czynniki zewnętrze – atmosferyczne i biologiczne. Użycie zwykłej koloryzującej farby do drewnianych ozdób ogrodowych nie zagwarantuje im właściwej ochrony przed wilgocią, promieniowaniem UV, działalnością owadów ani rozwojem grzybów. Dopiero malowanie drewnianych ozdób ogrodowych specjalistycznymi preparatami da ci gwarancję wieloletniego użytkowania.

Drewniane ozdoby do ogrodu – impregnacja to podstawa

Czym zabezpieczyć drewniane ozdoby w ogrodzie? Preparaty impregnujące to podstawowe zabezpieczenie, które obejmuje wszystkie wyroby z drewna. Ozdoby ogrodowe wymagają ochrony przed czynnikami biologicznymi, takimi jak sinizna, pleśń i grzyby. Jeżeli w twoim otoczeniu panuje szczególnie wysoka wilgotność, zwróć uwagę na VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy który dodatkowo zabezpiecza drewniane ozdoby w ogrodzie przed opadami i rozwojem glonów i grzybów pleśniowych. Zastosuj VIDARON Impregnat Ochronny Do Drewna Gruntujący, by wzmocnić ochronę - środek dodatkowo zredukuje chłonność drewna i zwiększy wydajność lakierów czy farb.

Aby prawidłowo zaaplikować impregnat, nanieś go pędzlem na surowe drewno lub zastosuj metodę zanurzeniową. Nadmiar substancji zetrzyj suchym pędzlem. Jeżeli to koniecznie, wcześniej przygotuj powierzchnię, oczyszczając ją przy pomocy papieru ściernego lub szlifierki. Wystarczy jedna warstwa impregnatu, aby uzyskać pożądany efekt.

Już na etapie impregnacji możesz zadbać o estetyczny wymiar ozdoby. Dzięki konserwacji przy pomocy odpowiedniego środka podkreślisz naturalne piękno drewna. Wybierz VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy w wybranym odcieniu, by delikatnie nasycić i ujednolicić barwę drewnianych elementów. Sprawdź paletę kolorów i znajdź ten, który pasuje idealnie. Szukasz odcieni innych niż naturalne? VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Ogrodowy jest dostępny również w wersji limonkowej i lazurowej!

Ozdoby ogrodowe z drewna – funkcjonalne piękno lakierobejc

Czym pomalować drewniane ozdoby do ogrodu, by elegancko wykończyć ich powierzchnię? Jeżeli zakończyłeś już etap impregnacji, drewno wymaga jeszcze dodatkowego zabezpieczenia przed czynnikami atmosferycznymi – opadami, mrozem i promieniowaniem UV. Potrzebujesz powłoki odpornej na drobne uszkodzenia mechaniczne? VIDARON Lakierobejca Ochronno-Dekoracyjna nie ulegnie zadrapaniom ani zarysowaniom. VIDARON Lakierobejca Dekoracyjno-Ochronna Super Wydajna zwiększy wytrzymałość drewna na ścieranie i zapobiegnie przebarwieniom powstałym wskutek „trudnych” plam z alkoholu, np. czerwonego wina, czy czarnej kawy.

Lakierobejcę najlepiej nałożyć co najmniej dwukrotnie na drewno zabezpieczone wcześniej impregnatem – w ten sposób uzyskasz maksymalną ochronę przed wszystkimi negatywnymi czynnikami atmosferycznymi i biologicznymi. Przy pomocy barwiących preparatów możesz dodatkowo podkreślić naturalny odcień drewna lub delikatnie dopasować go do otoczenia. Lakierobejca uwydatni rysunek słojów i nada powierzchni elegancki połysk.

Wykończone w ten sposób drewniane ozdoby ogrodowe to stylowa i funkcjonalna dekoracja twojej posesji. Przez najbliższe sezony możesz cieszyć się z bezawaryjnego użytkowania – część naszych produktów gwarantuje Ci aż 6 lat skutecznej ochrony, sprawdź które! Pamiętaj, by po tym czasie ponownie przeprowadzić czynności konserwacyjne.

Nie zapomnij zamówić

VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy

VIDARON Impregnat Ochronny Do Drewna Gruntujący

Pędzel prosty 50 mm

Pamiętaj,

Twój ogród Cię potrzebuje!

Więcej porad i inspiracji znajdziesz na stronie www.vidaron.pl i w social mediach

#czasrelaksu

Copyright © 2020 VIDARON

Teflon™ jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Chemours używanym przez FFiL Śnieżka SA na podstawie licencji.

Gwarant: FFiL Śnieżka SA, 00-854 Warszawa, Al. Jana Pawła II 23. Czas trwania i terytorialny zasięg ochrony gwarancyjnej: 6 lat od daty zakupu, terytorium Polski. W razie stwierdzenia braku skutecznej ochrony drewna Kupujący jest uprawniony do zwrotu ceny zapłaconej za zakupiony Produkt. Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej. Warunki gwarancji dostępne na www.vidaron.pl