LATO

W OGRODZIE

Letni salon... na tarasie

Ogromnym atutem każdego domu lub mieszkania jest salon z bezpośrednim wyjściem na taras. Dzięki niemu latem zyskujemy dodatkową przestrzeń wypoczynkową, która sprzyja spotkaniom i wspólnym posiłkom z bliskimi, a także samotnemu leżakowaniu z ulubioną książką. Oczywiście na świeżym powietrzu…

Przemianę naszego tarasu w letni salon zaczynamy od projektu i zadania sobie dwóch ważnych pytań. Czy chcemy, aby nasz taras był w klimacie wystroju mieszkania i wybieramy meble oraz dodatki spójne z wyglądem salonu, czy tworzymy całkiem nową przestrzeń w lekkim, letnim klimacie nawiązującym do okolicznej przyrody?

Po pierwsze... podłoga

Starannie dobrana podłoga na tarasie z jednej strony optycznie przedłuży salon, z drugiej sprawi, że przestrzeń stanie się przytulniejsza i sprzyjać będzie przebywaniu w ogrodzie. Na tarasie doskonale sprawdzi się drewno egzotyczne, które jest odporne na działanie czynników atmosferycznych. Przy mniejszym budżecie możemy zdecydować się na deski tarasowe z rodzimego drewna, ale pamiętać musimy o ich odpowiedniej konserwacji, np. użyciu VIDARON Olej do drewna. Wersja ekonomiczna to płyta podłogowa z tworzywa polipropylenowego montowana na klik (szybka w układaniu i łatwa w utrzymaniu). Dla miłośników zieleni sztuczna trawa! W sklepach możemy znaleźć naprawdę grubą, gęstą, sztuczną trawę, która wygląda jak żywa.

Po drugie... meble

Komplet wypoczynkowy: sofa, fotele i stolik kawowy to obowiązkowy zestaw, jeśli planujemy spędzić lato na tarasie. Gdy nasz taras jest zadaszony lub posiadamy markizę, możemy zdecydować się na rattan lub wiklinę, którą mimo wszystko powinniśmy zaimpregnować dla ochrony przed promieniami słonecznymi i działaniem wody. Jeśli nasze meble będą bardziej narażone na czynniki atmosferyczne, lepszym wyborem będą meble drewniane lub metalowe. Dla moli książkowych i tych, którzy lubią leniwe drzemki na świeżym powietrzu, najlepszym przyjacielem będzie hamak lub wiklinowa kula na metalowym wieszaku. Co więcej, po zakończeniu sezonu możemy znaleźć dla nich miejsce w salonie lub sypialni. Na mniejszych tarasach sprawdzi się duży wiklinowy fotel z podnóżkiem, pufy z tropikalnym lub leśnym printem plus mały śniadaniowy stolik.

Po trzecie... zieleń

Przede wszystkim sprawdźmy nasłonecznienie tarasu, tak aby odpowiednio dobrać gatunki roślin pod kątem ich zapotrzebowania na światło i wodę. Doskonałą dekoracją będą jednoroczne kwiaty, byliny, zioła, ale także całoroczne krzewy, takie jak świerki, tuje, cyprysiki, które dają także możliwość udekorowania tarasu w okresie bożonarodzeniowym. Warto także pomyśleć o inteligentnym systemie nawadniającym, który zaoszczędzi nam sporo pracy i czasu przy podlewaniu.

Trzy zdania o oświetleniu

Aby na tarasie poczuć się jeszcze przyjemniej, warto wybrać lampiony i świece, które wprowadzą niezwykłą atmosferę. Można też zadbać o kinkiety lub zdecydować się na dużą lampę solarną. Wybór produktów jest naprawdę ogromny!

Kilka tricków

Drewniana skrzynia jako stolik kawowy – w środku miejsce na narzędzia i przybory ogrodnicze.


Oświetlane donice – miejsce na zieleń, więcej przestrzeni i efektowne oświetlenie tarasu.


Wiszące baldachimy – chronią przed słońcem, wprowadzają śródziemnomorski klimat i zapewniają nam więcej prywatności.


Drewniany komplet mebli będzie dobrze się prezentować na miejskich tarasach, jako naturalny akcent w kontraście do surowej estetyki betonu czy cegły.

Nie zapomnij zamówić

VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy

VIDARON Impregnat Ochronny Do Drewna Gruntujący

Pędzel prosty 50 mm

Pamiętaj,

Twój ogród Cię potrzebuje!

Więcej porad i inspiracji znajdziesz na stronie www.vidaron.pl i w social mediach

#czasrelaksu

Copyright © 2020 VIDARON

Teflon™ jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Chemours używanym przez FFiL Śnieżka SA na podstawie licencji.

Gwarant: FFiL Śnieżka SA, 00-854 Warszawa, Al. Jana Pawła II 23. Czas trwania i terytorialny zasięg ochrony gwarancyjnej: 6 lat od daty zakupu, terytorium Polski. W razie stwierdzenia braku skutecznej ochrony drewna Kupujący jest uprawniony do zwrotu ceny zapłaconej za zakupiony Produkt. Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej. Warunki gwarancji dostępne na www.vidaron.pl